Ilm Tenerifel

Playa De Las Americas
Day Min Max Wind Weather
Sun
21st
16°C 23°C
E

6 m/s

Mon
22nd
19°C 24°C
ENE

3 m/s

Tue
23rd
17°C 24°C
E

3 m/s

Wed
24th
19°C 24°C
ENE

2 m/s

Thu
25th
18°C 23°C
NE

5 m/sKanaari saared paiknevad samadel laiuskraadidel kui Sahara kõrb ning Florida. Siin valitseb pehme subtroopiline kliima, mis garanteerib aastaringselt sooja ilma – õhutemperatuur ei lange pea kunagi alla 19 kraadi ja ületab harva 30 kraadi piiri. Talvel hoiavad ookeanihoovused ilma mõõdukalt soojana, suvel aga jahutavad liigset kuumust. Keskmine päeva temperatuur oktoobrist aprillini on 21 -26 soojakraadi, ööd on veidi jahedamad. Veetemperatuur randades on 19–20 kraadi.

Tenerife saar, kus talvel rannas lesides võib imetleda kõigest mõne kilomeetri kaugusel lumist Teide tippu, on piirkonniti siiski väga erineva kliimaga. Pealinnas, Santa Cruz`is on aastaringselt küllalt soe, kuid kui sõita talvel ülikoolilinna San Cristóbal de La Laguna´sse, oleks hea kohvrisse pakkida ka soojemaid riideid. Kõigest kümmekonna kilomeetri kaugusel võib temperatuur ootamatult langeda ning kui saare lõunaosas on valitsev kuiv kliima, siis põhjaosas on vihmasajud sagedasemad.

Saare lõunaosas sajab vihma üliharva, aga kui, siis juba korralikult. Üksikud paduvihmapäevad kostitavad saari tavaliselt kesktalvel, enamasti novembris-detsembris, ning seejärel puhkeb saar kaunilt roheliseks. Talvisel perioodil tuleb aga rannapuhkuse soovijatel arvestada ka võimalusega, et taevasse kogunevad aeg-ajalt pilved ning intensiivset päikesepaistet jagub vaid loetud tundideks.