Purjejahiga delfiinide ja vaalade vaatlemine Tenerifel

Laevareise ookeanile korraldatakse Tenerife lõunarannikul väga suures valikus ja paljude pakkujate poolt - erineva programmi, kvaliteedi ja hindadega.

Nüüdseks juba 13 aastat Tenerifel viibinud www.Tenerife.ee meeskond soovitab oma klientidele hea ning kvaliteetse ookeanielamuse saamiseks kolmetunnist seilamist ja ookeanivaatlust just luksusliku Beneteau Oceanis Clipper 42cc purjejahi Mola Mola pardal.

Vaata kindlasti videot:


Iga päev neli korda Puerto Coloni jahisadamast väljuvad privaatset tüüpi ekskursioonid kuni 10 inimesele pakuvad Tenerife külastajatele ainulaadset võimalust kohata delfiine ja pilootvaalasid nende loomulikus elukeskkonnas ja snorkeldada koos kilpkonnadega niinimetatud kilpkonnalahes. Hea õnne korral on võimalus merereisil kohata veel ka sinivaalu, heeringvaalu, kašelotte, mõõkvaalu ja muid mereimetajaid.

Kogu reisi vältel pakutakse jahi pardal klientidele kogusepiiranguteta vett, karastusjooke, õlut, valget veini ja cavat ning kilpkonnalahe ujumispeatuse ajal ka suupisteid.

Hinnas sisaldub snorkeldamiseks vajaliku maski ja hingamistoru kasutamine retke jooksul. Soovi korral saab lisatasu eest tellida edasi-tagasi transfeer lõuna - Tenerifel lähipiirkondadest nagu Los Cristianos, Las Americas, San Eugenio, Costa Adeje, Fanabe, La Caleta.

Hind:
täiskasvanule 50 EUR ja lapsele (4-10a) 30 EUR

 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt
 • Ava suurelt

Tagasiside
Kristel K. Laevareis toimus märtsis 2017.
"Trip jahiga MolaMola oli aga üks märkimisväärsem ja meeldejäävam sündmus sel reisul. Eelnevalt oleme sama asja läbi teinud katamaraanil ja tookord õnnestus näha vaid vaalu ning ka ilm oli toona jahedavõitu. Sedapuhku oli vist vanajumal (või siis guanchid) meiega :) Juba jahile astudes tundsime kapteni erilist hoolivust ja sõbralikkust ning ärevus ja tunne, et reis tuleb lahe tekkis kohe. Meid oli jahil vaid kaks seltskonda- meie kamp jahi ninas ning teine, keskealiste inglaste punt jahi tagaosas. Kõlas kapteni tervitus, reisu lühiülevaade ja sõit algas. Ei kulunudki kaua aega, kui nägime juba ümber jahi hulganisti delfiine kekutamas. No tõesti nagu loomapargis! Hüplevad, mänglevad, tiirutavad ja justkui sulle näkku naeratavad suured uhked kalad. Eestlastele omaselt vahtisime päranisilmi ja vaikides seda lummavat vaatepilti, ise sisemiselt erutusest lõhkemas. Kapten vaeseke, aga aina muretses, et kas meil on ikka kõik hästi ja kas me ikka naudime. No kuidas siis ei!!! See oli ju lausa erakordselt imeline, kuid paraku jah...eestlaste temperament juba on selline, uimasevõitu :D
Kui delfiinid vaadatud, seilasime edasi vaalade lemmikvetesse. Esimese hooga tundus, et vist sellel rindel siiski täna ei vea, kuid äkitsi sai kapten raadiosaatjast teate, et vaalad on taamal paistva väikelaeva ümber. Võtsime suuna nende poole ning taas ei uskunud me oma silmi. Ühtäkki olime vaaladest täiesti ümber piiratud! Ühel pool viis ja teisel neli vaala korraga selgapidi veest väljas on mu eredaim mälestus sellest uskumatust vaatepildist. Ja taas tegid ka vaalad meile korraliku vaatemängu nagu delfiinidki. Ma tõesti ei teadnud, et ka nemad nii mängulised ja lõbusad on. No see oli ikka fantastiline. Kapten aga valas meile aina veini juurde ja muretses, et kas me ikka päriselt ka naudime.:) No muidugi me nautisime, nautisime nii nagu meist kunagi eales veel keegi nautinud ei olnud :D, lihtsalt eestlase kombel... veidi vaiksemalt :D Kui lõpuks vaalade showst küllalt saama hakkas, õigemini vist küll aeg hakkas otsa saama, liikusime lahte, kus lubati meile ujumise võimalust, kui järsku hüüatas kapten TURTLES!!! Ja tõepoolest, meie jahist ujus aeglaselt mööda üks uhke ja suursugune merekilpkonn. Olime nii pahviks löödud, et isegi pildistada ei taibanud....
Jõudnud ujumiskohta, sattus kapten aga veel kord hämmingusse, sest vette kargasime pea kohe just meie, eestlased. Ja lärmakas inglaste seltskond koos kapteniga jäid pahvide nägudega vaatama, et mis see siis nüüd oli :D, istuvad, istuvad tagasihoidlikult, hispaania mõistes lausa emotsioonitult ja siis supsti kõik vees :D nalja kui palju... Tagasi kail olles, küsis kapten esmalt, et mis rahvusest te ikkagi olete, et tema kuulas ja vaatas ja aru ei saanud :D
No igatahes: oli see vast elamus ja oli see vast vinge päev!! See vahva mälestus ei unune küll iial. "

Eline V. Laevareis toimus mais 2016.
"Tenerifet olen sel aastal külastanud kaks korda ning kummalgi korral käinud ookeanil vaalu ja delfiine vaatamas. Ookeanitrip jahil Mola Mola on väärt kogu piletiraha, sest elamuse saad tõesti kogu eluks. Näha saad nii vaalu kui delfiine, meil õnnestus päästa ka üks kilpkonn. Ja neid ookeanielukaid on palju, nad on imelised ja julged.
Kapteni silmad jõuavad nii ookeani jälgida ja tüürida, kui hoolt kanda iga reisija eest. Kõik see käib mõnusa muusika ja seltskondliku vestluse taustal, tutvustades kohalikku ookeanielu ja -olu. Jahisõidu eelisteks suurema laeva ees on kindlasti privaatsem ja mugavam olemine, hea võimalus jäädvustada kauneid kaadreid mäletuseks. Pileti hinna sisse kuulub ka söök-jook ja need juba jahil otsa ei lõpe ning kui hästi kõik see lainete loksumise kõrval maitseb...
Kindlasti ei tohiks kergekäeliselt suhtuda soovitusse end korralikult ookeanile minekuks päikesekaitsekreemiga sisse kreemitada ning pea katta-päike on halastamatu ja kõrvetab korralikult."

Triin A. Laevareis toimus mais 2016.
"Ma ei oleks kujutanud ette paremat merereisi, Atlandi ookean, võrratu vaade Tenerife saarele merelt, tõeliselt kvaliteetne teenindus, väga hea reisisaatja ja kapten.
Reisi ajal õnnestus meil (mulle suureks üllatuseks) näha nii metsikuid delfiine ja vaalasid.
Mida kindlasti jälgida, on see, et lõõskava päikese eest pea katta ning korralikult vett tarbida. Reisi jooksul sai ka mõnusasse lahesoppi ujuma ja kes soovis, ka snorgeldama. Parim merereis, mille olen teinud."

Gert Oras Laevareisid toimusid novembris ja detsembris 2015 ning veebruaris 2016.
"Olen MolaMola'ga päris mitu korda ookeanil seilanud. Kõik need korrad on olnud fantastilised. Jaht on uus ja kapten on tõeline professionaal. Mulle isiklikult meeldis, et enne reisi algust toimus korralik instrueerimine ja reisi ajal ei üritanud kapten klientidega mõttetut smalltalki üleval hoida. Sai rahulikul seilamist nautida. Igal korral olen kohtunud nii delfiinidega kui ka vaaladega. Eriti põnev oli klaassiledal ookeanil seista kõrvuti pinnal magavate vaaladega. Saime neid kuninglikke tegelasi praktiliselt käesirutuse kauguselt pikalt jälgida, filmida ja pildistada. Reisi tipphetkeks pean aga kristallselge veega kilpkonnalahte, kus mul õnnestus snorgeldada koos endasuuruse merekilpkonnaga. Lausa nii lähedalt, et haarasin tal kilbist ja lasin end vedada.
Kui olete Tenerifel, siis päev ookeanil on kindlasti see, mida tasub ette võtta."
Vaata reiside väljumiskohta suuremal Google kaardil