Öö ning päikesetõus vulkaanil El Teide

Kui soovite vulkaan Teidet ja saart näha kogu tema maagilises lummuses, soovitame minna tippu ööbima ja nautima sealset päikesetõusu.
Tegime selle läbi augustis 2015 ja see oli kindlalt üks aasta tipphetki. Väärt raskusi ja eneseületust!

Merike kirjutas sellest unustamatust kogemusest Postimehes reportaaži:
Hingemattev päikesetõus puhkusesaare vulkaanikraatril

Ööbimine Hispaania kõrgeima mäe jalamil, öine matk tippu ja päikesetõus pakuvad nii eneseületust kui emotsionaalselt tugevalt laetud hetki.
Loe edasi Postimehest


Veidi ekstreemsem, karmim ja külmem Tenerife :)

Viibides päikesetõusu ajal Teide tipus, on võimalik jälgida fenomeni mida kutsutakse “la Sombra del Teide”-ks ehk Teide varjuks mil hiiglaslik vulkaani vari langeb horisondil Atlandi ookeanile.
Et seda näha (ning õhtul imetleda loomulikult päikeseloojangut) Tenerife kõige kõrgemast tipust, on võimalik veeta öö kohaliku omavalitsuse poolt majandatavas mägimajakeses nimega “Refugio Altavista”, mis asub 3260 meetri kõrgusel.

Voodikohti on 54-le matkajale koos söögivalmistamise- ning pesemisvõimalusega. Kohapeal viibimise kestus on maksimaalselt üks öö.

Matkajad kes veedavad öö Altavista mägimajas EI PEA võtma Pico del Teidele tõusmiseks eriluba. Ainus mida teilt Telesforo Bravo matkarajale jõudes küsitakse, on taotluse koopia millele on löödud peale tempel kinnitusega, et olete veetnud öö “Refugio Altavista”s.

Hiljemalt kell 7:30 hommikul peavad külastajad olema majutuskohast lahkunud.
Hind: 21-25 eurot

Rohkem infot siit: Teleferico Teide